استقرار 65 تیم استارت‌آپ در مرکز نوآوری و کسب‌وکار جوانه

مرکز نوآوری و کسب‌وکار جوانه دانشگاه تربیت مدرس در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع میزبان ۱۰ شتاب‌دهنده و ۶۵ تیم در حوزه‌های تجهیزات پزشکی، گردشگری، رسانه، فناوری‌های نرم و خلاق،  فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات و گیاهان دارویی است.

ارتباط بیشتر بدنه دانشگاهی با فضای کسب‌وکار و نوآوری و تسهیل فرآیند ارتباط اساتید با دانشجویان با شتاب‌دهنده از دلایل اصلی تأسیس این مرکز در دل دانشگاه است،  وجود این ساختمان در دانشگاه می‌تواند بستر مناسبی برای دانشجویان خلاق و صاحب ایده فراهم کند تا بتوانند در مسیر صحیح با شتاب بیشتر و در قالب کارهای تیمی ایده خود را به کسب‌وکاری موفق تبدیل کنند، این ساختمان همچنین فضای کار اشتراکی اختصاصی و نیمه‌اختصاصی به استارت‌آپ‌ها ارائه می‌کند.

مرکز نوآوری و کسب‌وکار جوانه دانشگاه تربیت مدرس همه مؤلفه‌هایی که برای شکوفا شدن خلاقیت و تسریع فرآیند کار شتاب‌دهنده‌ها و پیشرفت استارت‌آپ‌ها و واحدهای فناور موردنیاز است را در اختیار آن‌ها می‌گذارد.

شتاب‌دهنده‌های تولیدکننده گیاهان دارویی، فعالان در حوزه‌های توسعه صادرات، گردشگری، تجهیزات پزشکی، سلامت،ارائه خدمات به استارت‌آپ‌ها ،  مواد و انرژی،  فناوری‌های نرم و رسانه و مرجعی برای تسهیل استخدام در کشور در این مجموعه مستقر هستند.

تورج فرهادی، شهردار منطقه شش تهران از انعقاد قرارداد ناحیه نوآوری تربیت مدرس خبر داد و گفت: منطقه ۶ تهران با توجه به استقرار دانشگاه‌هایی نظیر دانشگاه تهران، صنعتی امیرکبیر و تربیت مدرس در این منطقه، ظرفیت دارد تا هاب نوآوری کشور باشد.

وی ادامه داد: بر اساس قرارداد ناحیه نوآوری تربیت‌مدرس، به هر شهروند نوآوری که برای ایجاد استارت‌آپ ‌ و شرکت دانش‌بنیان در محدوده اطراف دانشگاه تربیت‌مدرس برنامه داشته باشد، کمک می‌کنیم.