حضور پارک علم و فناوری مدرس در نمایشگاه روز زیست‌فناوری دانشگاه تربیت مدرس

روز سه‌شنبه مورخ 97/09/27، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس برای ‌نمایش محصولات شرکت‌های فعال در حوزه سلامت و پزشکی و همچنین ایجاد تعامل بین تولیدکنندگان این حوزه، در نمایشگاه روز زیست‌فناوری شرکت کرد. این نمایشگاه به مدت 8 ساعت و هم‌زمان با مراسم یازدهمین دوره جایزه بزرگ بیوتکنولوژی فن‌بازار زیستی، مسابقه ملی ایده بازار زیستی و اولین رویداد مرکز شتاب‌دهنده زیست‌فناوری، در حاشیه همایش روز زیست فناوری دانشگاه تربیت مدرس، در سالن اجتماعات جابرابن حیان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر رهبری‌زاده، رئیس مرکز تحقیقات و توسعه زیست فناوری دانشگاه، در افتتاحیه این همایش با یادآوری این مهم که دانشگاه تربیت مدرس رتبه نخست حوزه زیست‌فناوری در کشور را به خود اختصاص داده است، به تشریح اقدامات شاخص دانشگاه در این زمینه پرداخت و گفت: تأسیس مرکز تحقیقات و توسعه زیست‌فناوری، ایجاد کمیته زیست‌فناوری، ایجاد قطب بیوتکنولوژی، راه‌اندازی گروه‌های آموزشی بیوتکنولوژی در حوزه‌های مهندسی شیمی، پزشکی، کشاورزی، علوم‌زیستی، شیلات و آبزیان و برگزاری یازده دوره جایزه بزرگ بیوتکنولوژی از جمله اقدامات دانشگاه در این حوزه است. همچنین دانشگاه تربیت مدرس تنها دانشگاه کشور است که روز زیست فناوری را در تقویم خود جای داده و این روز را با برگزاری برنامه های متنوع پاس می‌دارد.
از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس که در این نمایشگاه حاضر بودند می‌توان به شرکت‌های؛ هامون طب پیشرو، نوآفرینان سبز فروردین، آویژه کشت بافت آروین، رهاورد زیست پویش و دیبانوآوران آزما اشاره کرد.

97/09/27