فراخوان توسعه هسته نورونی مترجم ماشینی

فراخوان توسعه هسته نورونی مترجم ماشینی مبتنی بر مدل ترنسفورمر

صندوق نوآوری و شکوفایی به سفارش یک شرکت دانش‌بنیان فراخوان توسعه هسته نورونی مترجم ماشینی مبتنی بر مدل ترنسفورمر را منتشر کرده است.

مترجم‌های ماشینی تجاری در حال حاضر بیشتر از شبکه‌های عصبی برای پردازش و ترجمه متن بهره می‌برند. شبکه‌های عصبی از دو رویکرد رمزگذاری–رمزگشایی(RNN) و مدل مبتنی بر ترنسفورمر استفاده می‌کنند.

فرآیند ترجمه در هسته نورونی شبکه‌های عصبی RNN به دلیل پردازش کلمه به کلمه دنباله‌ کلمات ورودی زمان‌بر بوده و قابلیت موازی‌سازی الگوریتم نیز با محدودیت همراه است. شرکت متقاضی این نیاز تحقیقاتی در حال حاضر دارای یک مترجم ماشینی نیمه تجاری مجهز به هسته نورونی RNN است و قصد دارد از طریق برون‌سپاری یک نیاز تحقیقاتی، هسته نورونی مترجم ماشینی خود را به مدل ترنسفورمر ارتقاء دهد.

استفاده از هسته نورونی مدل ترنسفورمر سرعت و کیفیت ترجمه را افزایش داده و با کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایت مشتریان، بر افزایش درآمد شرکت متقاضی تاثیر مستقیم خواهد داشت.

انتظار می‌رود تیم مجری در فاز اول این پروژه تحقیقاتی، دادگان آموزشی موردنیاز جهت آموزش مدل ترنسفورمر را تهیه و پیاده‌سازی کند.

در فاز دوم این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری، ابزار مناسب برای اجرای پروژه را انتخاب کرده، کدهای نرم‌افزاری و الگوریتم‌های آن را ارتقاء داده و با استفاده از دادگان آموزشی، یک مدل کارا و با کیفیت آموزش دهد.

شرکت در فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است. پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.

مهلت ارسال:سه‌شنبه 23 شهریور ۰۰
شماره تماس: ۸۸۳۹۸۵۴۳-۰۲۱