ششمین فراخوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم

ششمین فراخوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم

ششمین فراخوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با همکاری آکادمی علوم چین در راستای همکاری پژوهشگران دو کشور اعلام شد.

این فراخوان در راستای فعالیت‌های پژوهشی مشترک میان محققین ایرانی و محققین آکادمی علوم چین در قالب پروژه‌های تحقیق و توسعه مشترک و کارگاه‌های مشترک اعلام و اجرایی خواهد شد.

قالب‌های حمایتی

پروژه‌های تحقیق و توسعه مشترک

SRSF حداکثر از شش پروژه تحقیقاتی مشترک در دو زمینه علمی انرژی‌های تجدید پذیر و مهندسی زیستی حمایت خواهد کرد.

حداقل مدت‌زمان اجرای پروژه پژوهشی در قالب این فراخوان یک سال و حداکثر مدت‌زمان اجرای پروژه پژوهشی در قالب این فراخوان سه سال است.

کارگاه‌های مشترک

SRSF حداکثر از سه کارگاه مشترک در زمینه‌های علمی انرژی‌های تجدید پذیر، علوم آب، علوم شناختی، فناوری نانو، مواد پیشرفته و مهندسی زیستی حمایت می‌کند.

در صورت برگزاری کارگاه در ایران، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور تا سقف ۳, ۰۰۰, ۰۰۰, ۰۰۰ ریال به محققین ایرانی حمایت مالی میزبانی کارگاه را ارائه خواهد کرد و CAS نیز هزینه‌های سفر بین‌المللی محققین چینی را جهت شرکت در کارگاه تأمین خواهد کرد.

در صورت برگزاری کارگاه در چین، حمایت مالی CAS از محققین خود برای میزبانی کارگاه تا سقف ۳, ۰۰۰, ۰۰۰, ۰۰۰ ریال خواهد بود، در حالی‌که صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور هزینه‌های سفر بین‌المللی محققین ایرانی را جهت شرکت در کارگاه تأمین خواهد کرد.

درصورتی‌که تا ابتدای سال میلادی ۲۰۲۲ محدودیت‌های سفر مربوط به همه‌گیری بیماری کوید -۱۹ همچنان برقرار باشد، کارگاه‌های برگزیده به‌صورت مجازی برگزارشده و هزینه‌های مربوط به هر کارگاه نیز بر اساس معیارهای یک رویداد مجازی محاسبه خواهد شد.

برای ارسال طرح و اطلاعات بیشتر می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنند.

مهلت ارسال طرح: جمعه 4 تیر 00
شماره تماس: ۸۲۱۶۱۱۱۲-۰۲۱