مدیریت منابع انسانی و کووید 19 شرکت آوینا

مدیریت منابع انسانی و کووید 19 شرکت آوینا

بحران کرونا و خشم در کارکنان

در شرایط بحرانی کنونی که بخشی از کارکنان در محل کار حضور یافته و برخی دیگر نیز از خانه به دورکاری مشغول‌اند، بسیاری از گزارش‌ها و تحلیل‌ها به بررسی تأثیرات مالی و اقتصادی شیوع بر کسب‌وکارها و جبران کمبود نیروهای کار پرداخته‌اند. این در حالی است که یکی از نیازهای اساسی مدیران و صاحبان کسب‌وکارها، درک نگرانی‌ها و احساسات کارکنان است.
اخبار غم‌انگیز و هولناک شیوع همه‌روزه از سرتاسر دنیا در سایت‌ها، تلویزیون و سایر رسانه‌ها به‌وفور منتشر و مشاهده می‌شود و این اخبار به‌تنهایی باعث اضطراب افراد می‌شود. این امر زمانی بدتر می‌شود که هیچ نقطه پایانی برای این شرایط پیش‌بینی‌نشده و شواهد حاکی از دشواری‌های مالی و اقتصادی بسیاری در آینده است. این مسئله باید باتدبیر کارفرمایان و مدیران منابع انسانی برطرف گردد.

دورکاری در منابع انسانی

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود کارمندان به‌جای دفتر در خانه کار کنند. گرچه کار از خانه بسیار ساده و آسان به نظر می‌رسد اما کارمندان دورکار و مدیران آن‌ها با چالش‌های بسیاری روبرو هستند. بااین‌حال، شیوع ویروس کووید19 باعث محدود شدن حضور کارمندان در محل کار و منجر به دورکاری کارمندان شده است. ازاین‌رو، در این شرایط یکی از چالش‌های مدیران می‌تواند چگونگی ارزیابی عملکرد کارکنان ‌باشد.

برای مشاهده و دریافت گزارش‌های «بحران کرونا و خشم در کارکنان» و «دورکاری در منابع انسانی» به‌صورت فایل PDF به لینک زیر مراجعه فرمایید.