آینده آموزان آتا

بنر پارک مدرس

آینده آموزان آتا

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک

طراحی و تولید نرم افزار آموزشی بومی و آزمایشگاه های مجازی

آینده آموزان آتا

آینده آموزان آتا

کارگروه تخصصی: علوم انسانی

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک

دارای درجه دانش بنیان

طراحی و تولید نرم افزار آموزشی بومی و آزمایشگاه های مجازی

درباره آینده آموزان آتا
واحد فناور آینده آموزان آتا از واحدهای فعال پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس است که مراحل پیش رشد و رشد را با موفقیت سپری کرده و در سالهای 1396 و 1395 به عنوان واحد فناور نمونه انتخاب شده است. این واحد برای اولین بار با تشکیل تیم میان رشته ای متشکل از متخصصان مدیریت آموزشی، تکنولوژی آموزشی، برنامه ریزی آموزشی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم کامپیوتر، شبیه سازی گرافیکی و طراحی گرافیک مفهوم آزمایشگاه مجازی علوم را عملیاتی کرده است. آینده آموزان آتا بسترسازی برای آموزش فناورانه به ویژه ایجاد زمینه مناسب برای انجام آزمایش های علوم بدون محدودیت فضا، مواد اولیه و در یک محیط ایمن، چندرسانه ای و غنی سازی شده با عناصر فرهنگی ایرانی – اسلامی برای کلیه دانش آموزان و آینده سازان میهن مان را ماموریت اصلی خود قرار داده است. آینده آموزان آتا علاوه آزمایشگاه مجازی علوم و تولید محتوای آموزش های الکترونیکی برای نهادهای مختلف، تحقیق و توسعه جدی در حوزه واقعیت مجازی را از سال ها پیش شروع کرده و در آینده نزدیک محصولات دانش بنیان در تراز جهانی را برای ارتقای دانش علمی آینده سازان این مرز و بوم ارائه خواهد کرد.
درباره آزمایشگاه مجازی
آزمایشگاه مجازی یک فضای شبیه سازی شده است که با گرفتن پارامترهای مورد نظر برای یک آزمایش محیطی را فراهم می آورد که کاربر (دانش آموز) به راحتی بتواند آزمایش های مربوط به درس های علوم (علوم، ریاضی، زیست شناسی، فیزیک، شیمی و سایر) را بدون محدودیت مکانی و زمانی انجام داده و نتایج آن را مشاهده کند. آزمایشگاه مجازی آتا از ویژگی های برجسته زیادی برخوردار است که برخی از آنها عبارتند از:
1. دانش آموز در فضای کاملا غنی سازی شده با عناصر فرهنگی ایرانی – اسلامی به آزمایشگاه می پردازد و به صورت برنامه ریزی شده با تاریخ، تمدن و مشاهیر علمی ایران زمین آشنا می شود و این امر به شکل گیری اعتماد به نفس او کمک می کند.
2. در این آزمایشگاه نیازی به مواد اولیه فیزیکی نیست. به همین دلیل، کمبود مواد اولیه و خطرات ناشی از به کارگیری مواد خطرناکی مانند مواد شیمیایی و آتش زا وجود ندارد. به همین دلیل دانش آموز به راحتی و بدون ترس و دلهره با تمرکز بر نحوه انجام آزمایش به صورت دقیق در جریان نتایج آزمایش قرار می گیرد.
3. شبیه سازی دقیق فرمول های علمی و وضعیت حاکم بر آزمایش ها موجب شده است که خیلی از آزمایش هایی که در حالت فیزیکی با دشواری زیاد قابل انجام هست، در آزمایشگاه مجازی آتا به راحتی و با دقت بسیار بالا قابل انجام باشد.
4. فضای جذاب و دلنشین طراحی شده برای انجام آزمایش ها و وجود تنوع در عناصر به کار گرفته شده موجب شده است که دانش آموزان به انجام آزمایش های علمی تشویق شوند و به همین دلیل تجربه نشان داده است که آنها یک آزمایش را برای چندین بار انجام می دهند.
5. تلفیق آزمایش ها با انواع مواد کمک آموزشی مانند کلیپ های آموزشی، آزمایش های عملی انجام شده در محیط واقعی، نقشه مفهومی، آزمون های جذاب و محیط چند رسانه ای به عمیق تر شدن یادگیری کمک می کند و نتایج آزمایش های علمی را برای همیشه در ذهن دانش آموز جاودان می سازد.
6. قابلیت استفاده توسط معلمان به عنوان کمک درسی
7. قابلیت استفاده برای مدارس برای تجهیز آزمایشگاه ها
8. قابلیت استفاده برای تک تک دانش آموزان در خارج از محیط آموزشی
9. رشد قوه تخیل، کشف و کنجکاوی دانش آموز
10. علاقه مند کردن دانش آموزان به مباحث علوم و جستجوگری علمی
امکانات آزمایشگاه مجازی آتا
آزمایشگاه مجازی آتا در یک محیط کاملا چند رسانه ای و با تمرکز بر کتاب های درسی مصوب آموزش و پرورش و توجه به آخرین تغییرات کتاب ها طراحی و اجرا شده است. امکانات بسیار زیادی در آزمایشگاه مجازی آتا برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است که برخی از آنها عبارتند از:
1. قابل حمل بودن
2. تعاملی بودن محیط
3. کاربری آسان و بدون ضرر
4. قابل اجرا در تمامی سیستم ها
5. محیط موزیکال و چند رسانه ای
6. جذابیت های بصری فوق العاده
7. طراحی نقشه مفهومی برای مفاهیم
8. کلیپ های آموزشی به همراه توضیحات
9. فیلم آزمایش های عملی در محیط واقعی
10. تکرار آزمایش ها بدون محدودیت زمانی
11. منطبق بر اصول روانشناسی (رنگ ،تربیتی، کودک)
12. تجربه انواع آزمایشات در محیط شبیه سازی شده و بدون خطر
13. طراحی شده بر اساس ویژگی های اختصاصی هریک ازگروه های سنی
14. آزمون های جذاب و استاندارد به همراه بازخورد های مثبت و منفی و گزارش کارنامه عملکرد

سوابق اجرایی

برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تخصصی (95 تا کنون)، تولید محتوای آموزش الکترونیکی برای بنیاد شهید (95 و 96)، تولید نرم افزارهای آزمایشگاه مجازی (96)، ناشر کتاب‌های تخصصی، آموزشی، دانشگاهی و ناشر دیجیتال (95)

جواد حاتمی

مقطع تحصیلی: دکتری
رشته تحصیلی:
برنامه‌ریزی درسی
سوابق اجرایی: 
معاون سازمان سنجش و آموزش کشور، معاون دانشگاه علمی و کاربردی

بنیانگذاران

محصولات

آینده آموزان آتا
آینده آموزان آتا
آینده آموزان آتا
آینده آموزان آتا
آینده آموزان آتا
آینده آموزان آتا
آینده آموزان آتا
آینده آموزان آتا
آینده آموزان آتا
آینده آموزان آتا
آینده آموزان آتا
آینده آموزان آتا
آینده آموزان آتا
  • نشانی

    تهران امیرآباد شمالی خیابان اشراقی خیابان هیئت پلاک 15- واحد 310

  • تلفن

    02166582371

قالب وردپرس نوین وب ساز دوربین مداربسته