سه جمله از ایلان ماسک مدیرعامل تسلا

سه جمله از ایلان ماسک مدیرعامل تسلا که بهره‌وری شما را افزایش می‌دهد

ما انسان‌ها اکثر اوقات، تا آن‌جا که ممکن است برای رسیدن به خواسته‌های‌ خود تلاش می‌کنیم و اگر کاری آن‌طور که فکرش را می‌کردیم پیش نرفت، به شدت ناامید می‌شویم.

بدون آن‌که شما را بشناسم، می‌توانم بگویم که شما می‌خواهید کارآمد‌تر و مؤثرتر عمل کنید و در شغل خود به هر چیزی که می‌خواهید برسید. اما به دلایلی، مدام اتفاقاتی می‌افتد که کارهایتان را به تعویق می‌اندازد و مانع بهره وری کامل شما می‌شود.

طی چند سال اخیر، من هم بار‌ها در این موقعیت قرار گرفتم. اما فهمیدم که برای افزایش بهره‌وری، باید پا جای پای انسان‌های نو‌اندیش بگذارم و نگرش آن‌ها را در پیش بگیرم.

اگر می‌خواهید به حداکثر بهره‌وری برسید، این سه جمله از ایلان ماسک، همان‌طور که زندگی مرا بهتر کرد، به بهره‌وری هرچه بیشتر شما و استفاده بهتر از توانایی‌هایتان کمک می‌کند.

استقامت و سرسختی بسیار مهم است؛ تا مجبور نشدید، تسلیم نشوید

من پشتکار زیادی نداشتم. می‌خواستم هرچه زودتر موفق شوم و برای همین، اگر کاری آن‌طور که می‌خواستم پیش نمی‌رفت، خیلی راحت بیخیالش می‌شدم، و همیشه کارهای کسل‌کننده را ناتمام می‌گذاشتم. اما واقعیت این است که نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود، و شما هیچ‌وقت به مقصود خود نمی‌رسید مگر این‌که در این راه آماده‌ی انجام هرکاری باشید. در واقع، باید مُصر و سرسخت باشید. پس دست از تلاش برندارید، هرکاری که لازم است برای موفقیت انجام دهید، و هرگز در برابر ناملایمات و سختی‌ها تسلیم نشوید.

پیوسته به این فکر کنید که چطور می‌توانید کارها را به شکل بهتری انجام دهید

برای مثال، من یک نویسنده تمام‌وقت هستم. اخیرا برای نوشتن مقاله‌ها از سیستم نوشتن از طریق ضبط صدا استفاده می‌کنم و می‌توانم با استفاده از این روش به جای تایپ کردن، خیلی سریع‌تر مقاله‌هایم را به اتمام برسانم. پس همیشه به دنبال روش‌هایی برای انجام هرچه بهتر کارهایتان باشید. با این کار، سطح بهره‌وری شما به‌طور چشم‌گیری افزایش می‌یابد.

اولین گام شما در هر کار باید تصدیق ممکن بودن آن باشد، آن‌گاه آن احتمال به وقوع خواهد پیوست

اگر کاری از نظر تئوری امکان‌پذیر باشد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مراحل لازم اجرای آن را بسنجید تا بتوانید واقعا آن کار را انجام دهید. مثلا سعی کنید میزان فروش روزانه‌ی خود را دو برابر کنید. البته این احتمال وجود دارد که به هدف خود نرسید، اما حداقل راه‌های جدیدی برای افزایش و بهبود اخلاق کاری خود پیدا می‌کنید، و این‌گونه بسیار سریع‌تر از قبل به هدف اصلی خود می‌رسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *