فراخوان ایده‌های فناورانه در حوزه ساخت قطعات پمپ‌های مغناطیسی

فراخوان دریافت «ایده‌های فناورانه در حوزه ساخت قطعات پمپ‌های مغناطیسی»

موسسه تحقیق و توسعه دانشمند، در راستای حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و نیازهای فناورانه شرکت‌های تابعه بنیاد مستضعفان در نظر دارد، از ایده فناورانه در حوزه «ساخت قطعات iner magnet and outer magnet پمپ‌های مغناطیسی» حمایت کند.
شرح نیاز
پمپ‌های مغناطیسی، پمپ‎هایی هستند که بدون هیچ نشتی به خارج از پمپ کار می‎کنند. لذا در فرآیندهایی استفاده می‎شود که خروج سیال و نشتی مواد به بیرون از محفظه پمپ خطرهای بالایی ازلحاظ ایمنی و همچنین زیست‎محیطی دارد. قطعه‌های این پمپ با تلاش و همت کارشناس‌های داخلی شبیه‎سازی و در داخل کشور ساخته می‎شود، اما دو بخش اصلی که نقش انتقال نیروی محرکه از الکتروموتور به پمپ را با استفاده از خاصیت مغناطیسی به Inner & Outer Magnet عهده‌دارند، در حال حاضر از شرکت سازنده اصلی این نوع پمپ‎ها از آلمان خریداری می‎شود. با توجه به شرایط اقتصادی و بین‎المللی فعلی کشور احتمال خریداری این قطعه‌ها در آینده از منبع‌های خارجی دشوار خواهد بود. درنتیجه شرکت متقاضی مصمم است با در اختیار قرار دادن نمونه خارجی و انجام مهندسی معکوس ساخت و تامین این قطعات در داخل کشور انجام شود.
مشخصات طرح
فناور باید ماشین‌آلات موردنیاز برای ساخت و تیم طراحی و واحد کنترل کیفی برای طراحی و نظارت برساخت قطعات و تهیه مدارک فنی مانند چک‌لیست کامل از فرآیند ساخت و کنترل ابعادی دارا باشد. همچنین پس از ساخت قطعات باید گواهینامه‌های موردنیاز شار مغناطیسی، آنالیز مواد، بالانس دینامیکی را از شرکت‌های ثالث معتمد وزارت نفت ارایه کند.

پست الکترونیکی: info{dot}fanavar{at}daneshmandins{dot}com
مهلت ارسال پیشنهاد: روز دوشنبه مورخ ۳۰ دی‌ماه ۹۸
شماره تماس: ۸۸۶۷۸۳۴۹-۰۲۱، ۸۸۸۸۳۹۱۳-۰۲۱