ساختمان رویش پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت‌مدرس افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت‌مدرس، ساختمان رویش در پردیس پژوهش پارک مدرس دوازدهم تیرماه، با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، دکتر علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، دکتر فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه، دکتر نادری منش رئیس پارک علم و فناوری مدرس، هیأت‌رئیسه و جمعی از مسئولان و دانشگاهیان افتتاح شد.

دکتر نادری منش رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه با توضیحاتی درباره ساختمان رویش اظهار داشت: پارک علم و فناوری دانشگاه در 4 پردیس شامل پردیس اصلی و مرکزی، ‌پردیس پژوهش در دانشکده کشاورزی، پردیس شهید بابایی و پردیس دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی مستقر است.

وی تصریح کرد: پارک علم و فناوری مدرس تاکنون بیش از 20 هزار مترمربع فضای شرکتی و آزمایشگاهی برای دوره‌های پیش رشد،‌ رشد و شرکت‌های بالغ اختصاص داده است و می‌توان گفت در زمره بزرگ‌ترین پارک دانشگاهی قرار دارد.

ساختمان رویش با مساحت چهار هزار و  ۵۷۰ مترمربع و سه هزار متر محوطه‌سازی در پردیس پژوهش پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت‌مدرس ساخته‌شده است که محلی برای استقرار شرکت‌های فناورانه است که زایشی از درون دانشگاه و دانشکده‌ها و دوره‌های پیش رشد و رشد پارک هستند. در حال حاضر حدود 25 شرکت دانش‌بنیان در این ساختمان مستقر هستند که در حوزه سلامت و زیست‌فناوری، مهندسی و انرژی، ‌نرم‌افزاری و IT  و محیط زیست فعالیت می‌کنند.

دکتر دانشجو رئیس دانشگاه در این مراسم از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درخواست کرد مبلغ 5 میلیارد تومان به صندوق فناوری دانشگاه تربیت مدرس که با کمک و حمایت معاونت علمی و فناوری شکل‌گرفته است، برای کمک به تجاری‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه واریز شود.

رئیس دانشگاه همچنین  ایجاد زیرساخت‌های لازم در مجموعه سایت پژوهش پارک علم و فناوری دانشگاه را نیازمند مبلغی در حدود 40 میلیارد دانست و خواستار حمایت معاونت علمی و فناوری در این زمینه شد تا انشاالله این مجموعه بتواند حرکت رو به رشدی را داشته باشد.

شایان‌ذکر است در این مراسم با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، رئیس دانشگاه و دیگر مسئولان حاضر از محصولات دانش‌بنیان و فناورانه چند شرکت مستقر در پارک علم و فناوری مدرس در حوزه پزشکی و سلامت شامل محصولات تولید آنزیم‌های نوترکیب و استفاده در کیت‌های پرمصرف، داروی کیمیا موس که حاصل کربوهیدرات‌های طبیعی و پیچیده دیوار سلولی مخمر است، عصاره مخمر شامل ترکیبی غنی از گلوتامیک اسید و سایر آمینواسیدها، داروی اتنساف جهت کمک به بهبود علائم بیش فعالی در کودکان و نوجوانان مبتلابه اختلال کم‌توجهی بیش فعالی و همچنین از تجهیزات پزشکی هندپیس که قابلیت‌های زیادی دارد، رونمایی شد.

بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری پردیس پژوهش دانشگاه و حضور بر سر مزار شهید گمنام دانشکده کشاورزی و قرائت فاتحه از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.