فراخوان توسعه مدل تحلیل ریسک تقلب

فراخوان توسعه مدل تحلیل ریسک تقلب در بیمه شخص ثالث جرحی مبتنی بر هوش مصنوعی

صندوق نوآوری و شکوفایی به سفارش یک شرکت دانش‌بنیان فراخوان توسعه مدل تحلیل ریسک تقلب در بیمه شخص ثالث جرحی مبتنی بر هوش مصنوعی را منتشر کرده است.

طبق آمارهای جهانی، هر شرکت سالانه 5 درصد سرمایه خود را به علت تقلب از دست می‌‎‌‌دهد که این آمار در شرکت‌های بیمه (در رشته‌های غیر از درمان) به 10 درصد هم می‌رسد. در ایران نیز این میزان در رشته بیمه شخص ثالث و بدنه در حدود 20 درصد اعلام‌شده است. افزایش سالانه نرخ دیه و انباشت سرمایه، شرکت‌های بیمه را به طعمه مناسبی برای فرصت‌طلبان و متخلفان تبدیل کرده است.

از گذشته رویه‌های بازرسی، هنگام ادعای خسارت از سوی بیمه‌گذاران وجود داشته است و کارشناسان با بررسی اسناد و مدارک، صحت‌وسقم ادعا را مشخص می‌کردند. امروزه با افزایش تعداد بیمه‌گذاران و به سبب آن، افزایش پرونده‌های خسارت و شرکت‌های بیمه‌گر، فرایند بازرسی پیچیده‌تر شده و نیازمند بررسی و تحلیل گسترده‌تر در زمان کم است. همچنین انتقال تجربه از خبرگان صنعت به کارشناسان جدید و توزیع دانش این افراد در شعب شرکت‎ بیمه در سراسر کشور با روش‌های سنتی و پیشین دشوار شده است. علاوه بر این متقلبان شیوه‎‌های خود را مدام به‌روز می‌کنند و نیاز است دانش متخصصان هم‌پایه آن‌ها به‌روز شود.

روش‌های سنتی هزینه زیادی را به شرکت‌های بیمه تحمیل می‌نماید و وابسته به تخصص بازرس است که در برخی اوقات می‌تواند تحت تأثیر خطای انسانی قرار گیرد. به همین دلیل شرکت متقاضی بر آن شده است که در محصول دستیار بیمه خود، ماژولی با عنوان پایش ریسک تقلب ارائه کند که بدون نیاز به نیروی انسانی و با روشی هوشمند نظیر الگوریتم‌های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، ریسک تقلب پرونده‌های خسارت را با دقت قابل قبولی مشخص و در اختیار کارشناسان قرار دهد.

شرکت در فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است و پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به‌عنوان مجری به شرکت دانش‌بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.

مهلت ارسال: جمعه 28 آبان 00
شماره تماس: ۸۸۳۹۸۵۴۳-۰۲۱