انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در حوزه نفت

دهمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات ساخت داخل صنعت نفت و حفاری از 1 تا 4 آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی خوزستان برگزار شده است. به گزارش روابط عمومی پارک مدرس، امروز 2 آذرماه در حاشیه نمایشگاه ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان، یک تفاهم‌نامه همکاری میان پارک‌های علم و فناوری خوزستان، خراسان، فارس، بوشهر و دانشگاه تربیت مدرس، با هدف ارتقا مراکز تخصصی و شرکت‌های فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی منعقد شد. از اهداف اصلی این تفاهم‌نامه می‌توان به افزایش ارتباطات فناورانه با صنعت نفت و فراهم‌ساختن بستری به‌منظور رفع نیازهای صنایع مرتبط با انرژی اشاره کرد.
طی عقد تفاهم‌نامه، دکتر بابک مختاری، رئیس پارک علم و فناوری استان خوزستان تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی که می‌تواند به‌عنوان یک نیروی پیش برنده برای حوزه دانش‌بنیان یک کشور باشد، حوزه انرژی است و این موضوع مزیت نسبی کشور و استان خوزستان است. ایشان در ادامه افزودند: با اجرایی شدن مفاد این تفاهم‌نامه‌، پنج درصد از بازار محصولات و خدمات دانش‌بنیان در این صنعت را در اختیار خواهیم گرفت که این گام، شرایط خوبی برای شرکت‌ها و اشتغال برای فارغ التحصیلان این حوزه فراهم می‌کند.
وی با اشاره به پیشینه 111ساله فعالیت‌های نفتی در استان خوزستان گفت: براساس این تفاهم‌نامه، توان پارک‌ها تجمیع شده تا کارها و پروژه‌های بزرگتری برای صنعت نفت اجرا شود. همچنین رئیس پارک علم و فناوری استان خوزستان یادآور شد که 100 درصد تجهیزات و فناوری‌هایی که در این مدت در کشور تولید شده بعد از انقلاب و مربوط به بعد از جنگ تحمیلی است. ایشان خودباوری را مهم‌ترین ویژگی موثر دراین روند خواند و از فعالیت 600 سازنده تجهیزات نفتی در سطح کشور خبر داد.
97/09/02