قدردانی وزیر علوم از نقش دانشگاهیان در مقابله با کرونا

قدردانی وزیر علوم از نقش دانشگاهیان در مقابله با ویروس کرونا

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر منصور غلامی در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور، از نقش دانشگاهیان در مقابله با بیماری کرونا، دوران دشوار پیدایش و همه‌گیری بیماری کرونا قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت‌مدرس، دکتر منصور غلامی در این نامه عنوان کرد: دستاورد ما در مقابله با همه‌گیری این بیماری در کنار اهتمام به حفظ چرخه حیات و فعالیت دانشگاهی، مصداق مبارزه در دو جبهه بود که به لطف الهی و با معاضدت و همت بلند جامعۀ دانشگاهی موجب فخر و مباهات نظام آموزش عالی کشور شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین افزود: از نگاه اینجانب و همکارانم در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دستاوردهای ارزشمند نیمسال گذشته و برگزاری موفق کنکور سراسری حاصل برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های به‌موقع و اقدام‌ها و پشتیبانی‌های متناسب بوده است که آثار پربرکت حضور تک‌تک مدیران، اعضای محترم هیأت‌علمی و کارکنان پرتلاش دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در جای‌جای آن هویدا و محرز است.

وی اظهار داشت: در سمت یک عضو هیأت‌علمی، به این حقیقت آگاهم که همکاران ارجمندمان برای حصول اطمینان از یادگیری و آموزش دانشجویان و دستیابی به تکمیل و اتمام طرح‌های پژوهش و فناوری در سخت‌ترین شرایط، به‌رغم دشواری‌های ناشی از بیماری که خود و خانواده‌شان با آن مواجه بودند، با تقبل مسئولیت‌های جدید مانند تولید محتوای الکترونیکی یا یادگیری روش‌های اثربخش برگزاری کلاس‌های درس به شکل مجازی و ارتباط تنگاتنگ با دانشجویان و رفع نگرانی از خانواده‌های آن‌ها، از هیچ کوششی برای استمرار فعالیت‌های آموزشی دریغ نکردند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد، با تمهیداتی که از سوی رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور اندیشیده شده است، در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ نیز که به‌احتمال زیاد التزام به مقابله با همه‌گیری بیماری مانع از برگشت دانشگاه‌ها به شرایط عادی خواهد شد، شاهد ادامۀ کوشش‌های اثربخش و بهبود در روند اصلاحات و عادات تغییریافته در دانشگاه‌ها با تأکید بر حفظ و ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش باشیم.

دکتر غلامی همچنین اضافه کرد: مستدعی است مراتب قدردانی و تکریم اینجانب را به بهترین شیوه‌ای که خود صلاح می‌دانید به اعضای محترم هیأت‌علمی، مدیران دلسوز و کارکنان عزیزی که در این شرایط دشوار، بی‌ادعا و ایثارگرانه در خدمت به ‌نظام آموزش عالی کشور عزم خود را جزم‌تر و همت بلند خود را متعالی‌تر داشتند اعلام فرمایید. از خداوند یکتا برای شما و تمامی این عزیزان سلامتی، عزت و دوام توفیقات را مسئلت دارم.

ساعت 10:00- 99/07/13