اولین نشست هم‌اندیشی مدیران مؤسسات پارکی پارک‌های علم و فناوری کشور به میزبانی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

روز شنبه مورخ 97/12/18، نشست هم‌اندیشی مدیران مؤسسات پارکی پارک‌های علم و فناوری کشور به میزبانی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس تشکیل شد. نشست هم‌اندیشی با حضور آقایان؛ دکتر ابراهیمی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، دکتر کریمیان اقبال، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، مهندس حسین‌زاده مدیر مؤسسات پارکی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و مدیران مؤسسات پارکی پارک‌های علم و فناوری کشور شامل؛ گیلان، خراسان جنوبی، قزوین، خراسان شمالی، بوشهر، ارومیه، گلستان، همدان، لرستان، قم، کرمانشاه، یزد، دانشگاه صنعتی شریف، زیست‌فناوری خلیج فارس، دانشگاه تهران، شیراز، چهارمحال بختیاری، خراسان رضوی، البرز و سمنان برگزار شد.

این جلسه با  تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. در ادامه دکتر ابراهیمی ضمن خوشامدگویی، به معرفی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس پرداخت. سپس مهندس حسین‌زاده به‌عنوان میزبان نشست، با بیان زمان‌بندی جلسه و درخواست معرفی هریک از اعضا، به برگزاری فصلانه نشست هم‌اندیشی تأکید کرد. هم‌چنین پس از نظرسنجی و مشخص کردن سرفصل‌های چالشی، مقرر شد هر نشست فصلانه در یکی از پارک‌های کشور و با بررسی یک سرفصل برگزار شود.

طی جلسه، سرفصل‌های چالشی؛ جایگاه واهمیت مؤسسات در پارک‌ها، حمایت‌ها و جذابیت‌ها، پذیرش و ارزیابی، استقرار و منتورینگ، نحوه استفاده از مزایای قانونی مناطق آزاد، نقش پارک‌ها در قراردادها و جذب درآمد پایدار از مؤسسات، جذابیت و جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پارک‌ها، به‌منظور بررسی و تحقیق هر یک از مدیران برای نشست بعدی مشخص شد. بعد از ظهر این جلسه، با سخنرانی دکتر کریمیان اقبال در خصوص ارائه راهکارهایی برای چالش‌های نام‌برده، تغییر پارادایم‌های ذهنی در پارک‌ها و اشاره بر تنوع در انتخاب زمینه‌های تخصصی شرکت‌ها سپری شد.
ساعات پایانی، بازدید مدیران مؤسسات پارکی پارک‌های علم و فناوری کشور از محصولات شرکت‌های مستقر در ساختمان گردآفرید پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، که در پارکینگ ساختمان به نمایش گذاشته شده بودند، را به همراه داشت و در آخر هدیه‌ای برای یادبود به مدیران اهدا شد.

97/12/18