معاون وزیر ارتباطات در رویداد علمی کارآفرینی: در روند پیشرفت تکنولوژی‌ها ما ملزم به استفاده از هوش مصنوعی هستیم

معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور عصر روز چهارشنبه 15 اسفندماه در رویداد علمی کارآفرینی “Edge” که توسط پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، بر اهمیت استفاده از هوش مصنوعی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، دکتر امیر ناظمی در خصوص روند AI (هوش مصنوعی) در دنیا و کشورمان گفت: تکنولوژی‌ها و داده‌های مختلف را چندان نمی‌توان در علوم ارتباطی از یکدیگر تفکیک کرد و هرچقدر تأمین تجهیزات سخت‌افزاری سخت‌تر می‌شود، توجه به موضوعات نرم‌افزاری بیشتر خواهد شد لذا در روند طبیعی پیشرفت تکنولوژی، ما نیازمند استفاده از هوش مصنوعی هستیم.
معاون وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به اینکه «ما همچنان در پارادایم قبل از روند جهانی هستیم و هنوز وارد موضوعات اینتر دیسیپلینری (میان رشته‌ای) نشده ایم» افزود: وزارت ارتباطات بر موضوع هوش مصنوعی تمرکز کرده است و در نظر دارد از افرادی که متخصص این امر هستند استفاده کند.
دکتر مسعود ابراهیمی، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس نیز در جریان برگزاری این رویداد علمی با اشاره به اهمیت برگزاری چنین برنامه‌هایی در فضای کارآفرینی به‌خصوص بین دانشجویان، تصریح کرد: امروز در کشور شاهد افزایش استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و یا به اصطلاح High-tech هستیم که روز به روز درحال گسترش هستند، لذا هدف از برگزاری این رویداد گسترش و معرفی این تکنولوژی‌ها به دانشجویان و فعالان اکوسیستم کارآفرینی بوده که با استفاده از تجارب افراد تأثیرگذار، بتوانند مسیرهای جدید در این حوزه به‌وجود آورند.
وی با اشاره به اینکه هوش مصنوعی در جهان یکی از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای است که بسیاری در این حوزه به راه‌اندازی استارتاپ می‌پردازند، افزود: کسانی که قصد راه‌اندازی استارت‌آپ و کسب و کار نوپا دارند باید به سمت تکنولوژی‌های پیشرفته و هوش مصنوعی حرکت کنند.
گفتنی است؛ در این برنامه که در سالن جابرابن حیان دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد سه استارت‌آپ توسط سعید ابراهیمیان بنیان‌گزار خبریو، محمدرضا عفت پرور، مدیرعامل سامانه نظربین و عرفان طاهرخانی، مؤسس و مدیر فنی لینک، به‌صورت سخنرانی ارائه شد. همچنین در ادامه جلسه پرسش و پاسخ با استقبال دانشجویان و حضور معاون وزیر ارتباطات برگزار شد.

97/12/15