بازدید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از مرکز نوآوری و کسب‌وکار جوانه

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت‌مدرس، در این بازدید عباسعلی ارفع، معاون مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مسئولینی از سازمان بازرسی کل کشور و همچنین جمعی از مسئولین پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت‌مدرس حضور داشتند.

بعد از بازدید از طبقات و بخش‌های مختلف مرکز نوآوری و کسب‌وکار جوانه توسط میهمانان، جلسه‌ای به‌منظور تبادل‌نظر و بحث و گفتگو برگزار شد. در ابتدای جلسه بعد از خوش‌آمدگویی و خیرمقدم میزبان از میهمانان محترم؛ عباسعلی ارفع بیان کرد: «چالش پارک‌های علم و فناوری در بخش واگذاری اراضی است. در حال حاضر پارک‌های علم و فناوری برای واگذاری اراضی مختلف به شرکت‌ها ملزم به اخذ موافقت هیأت‌وزیران هستند. ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال بررسی این موضوع هستیم که با ارائه چارچوبی مدون، موانع از مسیر پارک‌های علم و فناوری برداشته شود».

در ادامه جلسه عملکرد پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت‌مدرس از ابتدا تاکنون توسط مسئولین پارک علم و فناوری ارائه شد. این ارائه شامل پیشرفت پارک در حوزه‌های آموزش و ترویج، تسهیلات مالی بلاعوض، واگذاری اراضی، تعداد واحدهای فناور و مؤسسات پارکی دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیان، توسعه زیربنایی و غیره بود.

همچنین محمدصادق سبط‌الشیخ انصاری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه پارک مطالب مبسوطی را درباره ناحیه نوآوری مدرس بیان کرد. موارد بیان‌شده در این خصوص شامل محدوده ناحیه نوآوری، بازیگران آن، خدمات و حمایت‌های پارک برای شرکت‌های مستقر در ناحیه، مطالعات انجام‌شده برروی بخش‌های مختلف ناحیه، قابلیت هر بخش برای توسعه در حوزه‌ای خاص، بخش‌بندی آن توسط شهرداری، تعیین نقاطی در شهر توسط شهرداری برای نصب المان‌های شهری و طراحی و ساخت 4 المان، تهیه پادکست‌ها و موشن‌گرافی‌های مختلف، برگزاری رویدادهای متنوع و غیره بود.

این بازدید در روز سه‌شنبه مورخ 19 مرداد سال جاری انجام شد.

۱۵:۰۰- ۰۰/۰۵/۱۹