دعوت از نوآوران برای ارائه راهکار

دعوت از نوآوران برای ارائه راهکارهای کاهش هدر رفت کود اوره در کشاورزی

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با همکاری شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به‌منظور کاهش آب‌شویی و هدررفت کود اوره در مصارف کشاورزی اقدام به برگزاری چالش نوآوری کرده است.

جمعیت رو به رشد جهان، یافتن راه‌حل‌های نوآورانه را در صنعت کشاورزی، اجتناب‌ناپذیر کرده است. کود اوره یکی از پرکاربردترین کودهایی است که در بهره‌وری کشاورزی تأثیرگذار است. درنتیجه هرگونه راه‌حل نوآورانه برای ارتقا بازدهی آن‌ها، منافع بسیاری به دنبال دارد.

این چالش به دنبال توسعه راهکارهای موجود مبتنی بر فناوری نانو به‌منظور کنترل رهایش کود اوره و جلوگیری از هدر رفت آن‌در آب شویی است؛ علاوه بر کاربردهای بسیار این کودها در انواع محصولات کشاورزی، قیمت یارانه‌ای آن باعث شده تا کشاورزان ایرانی بالغ‌بر ۲ میلیون تن در سال از این کود استفاده ‌کنند. درنتیجه هر راه‌حل نوآورانه‌ای که بتواند میزان هدررفت کود را کاهش دهد، منافع ملی چشم‌گیری به دنبال خواهد داشت.

به طرح‌های برگزیده مرحله اول، کمک‌هزینه نقدی و اعتبار شبکه آزمایشگاهی برای تکمیل مستندات آزمایشگاهی (به‌صورت گام‌به‌گام با پیشبرد طرح خود) تعلق می‌گیرد. برنده نهایی در این چالش، جایزه نقدی 30 میلیون تومانی را از آن خود خواهد کرد.

کلیه علاقه‌مندان می‌توانند از طریق لینک زیر به‌طور رایگان در این چالش ثبت‌نام کنند.

مهلت ارسال: تا یک‌شنبه 12 مرداد 99
شماره تماس: 88509473-021 – 88509482-021