تولید انبوه کیت تخلیص RNA ویروس کرونا

تولید انبوه کیت تخلیص RNA ویروس کرونا توسط شرکت دیبا نوآوران آزما در شتاب‌دهنده رستا وابسته به پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

شرکت دیبا نوآوران آزما با همکاری شتاب‌دهنده رستا وابسته به پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با تولید انبوه کیت ستونی استخراج RNA ویروسی بهینه‌شده برای استخراج ژنوم ویروسی کرونا (Covid -19) گام مهمی در تشخیص بیماران آلوده به کرونا برداشته است.

روش کار

استخراج ژنوم ویروس اولین مرحله در تشخیص مولکولی این ویروس است؛ در این روش ابتدا با استفاده از این نوع محصولات از نمونه خلط یا سایر ترشحات فرد مشکوک RNA ویروسی استخراج و خالص‌سازی می‌شود و به‌منظور انجام تشخیص مولکولی COVID-19 به‌کاربرده می‌شود.

حجم محصول

این محصول در 2 حجم 50 و 100 واکنشی آماده عرضه به بازار هست و مدت انجام مراحل آن نیز حدود 25 دقیقه است. این شرکت در حال حاضر پتانسیل تهیه این محصول را تا 50.000 واکنش دارد. در صورت نیاز این عدد تا سقف 500.000 واکنش نیز بافاصله زمانی 7 روز قابل ارتقا خواهد بود.

قیمت‌گذاری

این محصول باقیمت 1.800.000 تومان به بازار عرضه می‌شود درحالی‌که قیمت محصول مشابه آن ساخت کشور مالزی 3.200.000 تومان، ساخت کره جنوبی 4.000.000 تومان و ساخت آلمان 6.000.000 تومان است.
از دیگر محصولات این شرکت می‌توان به محلول‌های بافری با درجه بیولوژی مولکولی و کشت سلولی و تولید برخی آنتی‌بادی‌های نشان‌دار مانند Anti mouse و Anti rabitt اشاره کرد.

مدیرعامل این شرکت آقای دکتر مجید اسدی متخصص بیوتکنولوژی پزشکی از دانشگاه تربیت مدرس است.