پروژه بررسی نمونه غلاف کامپوزیتی و مواد شیمیایی

انجام پروژه بررسی نمونه غلاف کامپوزیتی و مواد شیمیایی

شرکت پترو شیوا صنعت از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت‌مدرس (دوره پیش‌رشد) موفق به انجام اولین پروژه تحقیقاتی با موضوع «بررسی نمونه غلاف کامپوزیتی و مواد شیمیایی مربوطه برای تعمیرات خطوط لوله» شد.

غلاف کامپوزیتی دارای الیاف شیشه تک جهته در راستای محیطی لوله برای تعمیرات خطوط لوله در مقابل خوردگی و آسیب‌های مکانیکی استفاده می‌شود. این نوع محصول به‌صورت پیش‌ساخته است؛ به همین علت خطای انسانی در هنگام عملیات نصب، به حداقل می‌رسد.

مزیت این روش نسبت به روش‌های سنتی این است که به‌عنوان کار سرد شناخته می‌شود و خطرات جانبی، اقتصادی و محیط زیستی را به حداقل ممکن می‌رساند؛ این امر به‌ویژه برای مشتریانی که دارای عملیات خطوط لوله زنده و بحرانی هستند، بسیار مهم است.

این روش‌ها در آمریکای شمالی و اروپا آزمایش‌شده و نتیجه‌های مطلوبی به‌دست‌آمده است و پترو شیوا صنعت با استفاده از فناوری‌های نوین در راستای تولید این محصول گام ارزشمندی برداشته است (این نوع محصول توسط تعداد معدود شرکت خارجی مخصوصاً آمریکایی ارائه می‌شود.)

شایان‌ذکر است که اولین پروژه پژوهشی در راستای به دست آوردن خواص مکانیکی و ترکیب شیمیایی غلاف کامپوزیتی و متعلقات مربوطه شامل چسب و فیلر و اکتیویتور آن‌ها انجام شده است.