پارک‌های علم و فناوری، مجالی برای تنفس پایان‌نامه‌ها

پارک‌های علم و فناوری، مجالی برای تنفس پایان‌نامه‌ها

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به طرح جامع پردیس پژوهش این دانشگاه گفت: پارک‌های علم و فناوری فرصتی را ایجاد کرده‌اند که می‌توان پایان‌نامه‌ها را کاربردی‌تر تعریف کرده و به سمت تجاری‌سازی یا رفع مسائل کشور سوق داد.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، پارک‌های علم و فناوری در کشور فرصت بسیار مناسبی را برای رشد و ارتقاء کمی و کیفی شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کرده است. هم‌اکنون دانشگاه‌های مختلف در سراسر ایران با ساخت مجموعه‌های علمی و تحقیقاتی با عنوان پارک‌های علم و فناوری در تلاش هستند تا از شرکت‌های نوپا تا حد توان حمایت کنند.

پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس ضمن برخورداری از امکانات مناسب تحقیقاتی و رفاهی برای شرکت‌های دانش‌بنیان، تصمیم دارد مجموعه ظرفیت‌های موجود در این پارک را افزایش داده و شرکت‌های بیشتری را به فعالیت علمی و تحقیقاتی دعوت کند. هم‌زمان با رونمایی از طرح جامع پردیس پژوهش پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با مسعود ابراهیمی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در مورد برنامه‌های آتی این پارک گفتگو کردیم که در متن کامل خبر می‌خوانید.