دومین نشست هم‌اندیشی مدیران مؤسسات پارکی پارک‌های علم و فناوری کشور به میزبانی پارک علم و فناوری قزوین

روز چهارشنبه مورخ 98/03/29، دومین نشست هم‌اندیشی مدیران مؤسسات پارکی پارک‌های علم و فناوری کشور به میزبانی پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد. نشست هم‌اندیشی با حضور آقایان؛ دکتر گرجی مهلبانی، رییس پارک علم و فناوری قزوین، دکتر طالبی، معاون مدیر کل دفتر برنامه ریزی و امور فناوری وزارت عتف، مهندس پیله‌ور، مسئول امور مؤسسات پارک علم و فناوری قزوین، مهندس حسین‌زاده، مدیر مؤسسات پارکی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و مدیر مؤسسات پارکی پارک علم و فناوری ایرانیان و مدیران مؤسسات پارکی پارک‌های علم و فناوری کشور شامل؛ گیلان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، لرستان، یزد، زیست‌فناوری خلیج فارس، دانشگاه تهران، البرز، مازندران، زنجان و سمنان برگزار شد.
این جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید توسط مدیر حراست پارک قزوین آغاز شد. در ادامه رییس پارک علم و فناوری قزوین ضمن خوشامدگویی به حاضرین، به معرفی پارک علم و فناوری قزوین پرداخت و به استقرار 276 واحدفناور که 61 مورد آن‌ها دانش‌بنیان و 19 مورد آن‌ها مؤسسات پارکی هستند، اشاره کرد. وی، هم‌افزایی، معافیت مالیاتی، دسترسی آسان به اکوسیستم نوآوری و فناوری، برگزاری رویدادهای تخصصی و ارائه مشاوره دانش‌بنیان را از مهم‌ترین مزایای استقرار در پارک قزوین دانست.
پس از معرفی چند شرکت برتر و فعالیت آن‌ها توسط مسئول امور مؤسسات پارک علم و فناوری قزوین، مدیر مؤسسات پارکی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در خصوص نقش مؤسسات در پارک‌ها، شبکه‌سازی و منتورینگ ارائه‌ داشت و گفت: »شرکت مؤسساتی شرکتی است که بتواند صادرات داشته باشد و اگر در آینده نگاه خصوصی به پارک‌ها نداشته باشیم به بن‌بست خواهیم رسید«.
طی نشست، معاون مدیر کل دفتر برنامه ریزی و امور فناوری وزارت عتف، در زمینه اهمیت فعالیت پارک‌ها به‌عنوان یک حوزه حمایتی و برندینگ که اصلی‌ترین انگیزه برای شرکت‌ها است، سخن گفت. پس از معرفی اتوماسیون مؤسسات پارکی به‌عنوان هاب فناوری در سطح کشور توسط مهندس کوهستانی، مدیر مؤسسات پارکی پارک علم و فناوری گیلان، بازدید از پارک قزوین و شرکت‌های مستقر در آن آغاز شد. در ساعت پایانی، در خصوص معافیت‌های مالیاتی، ارزش افزوده، مجوز فناوری و روابط بین‌الملل تبادل نظر شد و جلسه با جمع‌بندی موضوع مؤسسات و عکس دسته جمعی خاتمه یافت.
98/03/29