دومین دوره استارپوزال

دومین دوره جشنواره کارآفرین دانشگاهی (استارپوزال)

جشنواره‌ استارپوزال (استارت‌آپ + پروپوزال)، برای نخستین بار در سال ۱۳۹۸ به همت پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس باهدف تبدیل پروپوزال‌ها و تحقیقات دانشجویی انجام‌شده در دانشگاه‌های سطح کشور به پروژه‌های دارای قابلیت تجاری‌سازی و اتصال مجدد حلقه‌ی جدا مانده‌صنعت به دانشگاه شکل‌گرفته است.

استارپوزال فضای اجتماع و رشد دانشجویان، اساتید و دانش‌آموختگانی دغدغه‌مندی است که علاقه‌مند به کارآفرینی بوده و طرح‌های پژوهشی قابل تجاری‌سازی دارند.

این جشنواره باهدف تعریف و هدایت پروپوزال‌های پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری‌ دانشجویان سراسر کشور با رویکرد رفع نیازهای داخل، تجاری‌سازی و شکل‌گیری کسب‌وکارهای دانش‌بنیان برگزار می‌شود.

شرکت‌کنندگان استارپوزال شامل دو گروه عمده تیم‌های دانشگاهی (اعم از اساتید و دانشجویان) هستند که بر روی انجام یک پایان‌نامه در حال همکاری تیمی می‌باشند یا دانش‌آموختگانی که نتیجه پایان‌نامه دانشگاهی خود را تجاری کرده و کسب‌وکاری فناورانه را بنانهاده‌اند. لذا در سال ۱۳۹۹ نام فارسی جشنواره‌ی کارآفرین دانشگاهی بر آن نهاده شد.

شرکت‌کنندگان در طول برگزاری جشنواره ضمن شناخت اولویت‌ها و نیازهای داخل کشور، در کنار مجرب‌ترین مربیان زیست‌بوم نوآوری و استارت‌آپی با پیش‌نیازها و مسیر کارآفرینی آشنا شده و با استفاده از تجربیات الگوهای موفق کارآفرینان دانشگاهی، به تعریف و اجرای پایان‌نامه‌های خود با رویکرد تجاری‌سازی خواهند پرداخت و توانایی‌های موردنیاز برای ورود به عرصه‌ی کارآفرینی را در خلال رویدادهای متنوع این جشنواره کسب خواهند کرد.

درنهایت نیز برگزیدگان جشنواره، تیم‌ها و طرح‌هایی هستند که در حضور سرمایه‌گذاران به ارائه دست‌آورد‌ها و کسب‌وکار خود می‌پردازند و نسبت به تأمین مالی و یا جذب سرمایه اقدام خواهد شد.

پست‌الکترونیکی: info@starposal.com
شماره تماس: 2012-91082100-021