فراخوان توسعه فرآیند تولید فوم فلزی

فراخوان توسعه فرآیند تولید فوم فلزی سلول باز بر پایه مس و نیکل

شبکه خدمات نوآوری بومرنگ با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی فراخوان توسعه فرآیند تولید فوم فلزی سلول باز بر پایه مس و نیکل را برگزار می‌کند.

صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.

در صورت توافق پروپوزال‌دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش‌بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه‌جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.

هدف اصلی این پروژه، توسعه فرآیند تولید فوم فلزی سلول باز بر پایه مس و نیکل، با هدف کاهش زمان تولید و افزایش ضخامت لایه فلزی در محصول نهایی است.

انتظار می‌رود در فاز اول این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری زمان مورد نیاز برای فرآیند الکترولس را به کمتر از نیم ساعت کاهش دهد و به محصولی به شکل اسفنج متخلخل دست یابد.

در فاز دوم این پروژه نیز تیم مجری باید با افزایش ضخامت لایه الکتروفرمینگ، به تولید نمونه‌هایی با ضخامت حداقل 400 تا حداکثر 2000 میکرون روی کل نمونه‌های اسفنجی الکترولس شده دست یابد.

مهلت ارسال: شنبه 25 اردیبهشت 00
شماره تماس: ۸۸۳۹۸۵۴۳-021