انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی

انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی مخصوص شرکت‌های دانش‌بنیان

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان به‌منظور پشتیبانی از فعالیت‌های تخصصی دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی که به فعالیت‌های فناورانه اشتغال دارند، تسهیلات نظام‌وظیفه تخصصی را برای افراد فعال در شرکت‌هاي دانش‌بنیان، شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در نظر گرفته‌اند که به سه شکل انجام پروژه جایگزین خدمت در دستگاه‌های دفاعی و دولتی، امریه در شرکت دانش‌بنیان و انجام پروژه در شرکت دانش‌بنیان اجرایی شده است. افراد متقاضی برای ثبت‌نام و استفاده از طرح‌ها، می‌توانند به لینک‌های زیر مراجعه فرمایند.

شرایط

  • طرح جذب سربازان وظیفه در قالب امریه فقط برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان قابل‌اجراست و فرد باید فارغ‌التحصیل مقاطع کارشناسی و بالاتر باشد. به‌علاوه متقاضی استفاده از طرح سرباز امریه نباید دارای برگ اعزام به خدمت با مهر غیبت باشد.
  • در اجرای طرح جایگزین خدمت برای دستگاه‌های دفاعی و دولتی نیز فرد متقاضی پس از بدست آوردن امتیازهای لازم، به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می‌شود و بعد از اجرای پروژه پژوهشی موردنیاز یکی از سازمان‌های دفاعی یا دولتی کشور، کارت پایان خدمت خود را دریافت می‌کند.
  • متقاضیان انجام پروژه جایگزین خدمت در شرکت دانش‌بنیان نیز پس از کسب امتیازهای لازم و تائید اولیه از سوی مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان، به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح معرفی و پس‌ازآن مراحل تخصیص فرد برای اجرای پروژه در شرکت دانش‌بنیان ادامه خواهد یافت.