فراخوان شناسایی طرح‌ها و استارت‌آپ‌ها در حوزه آموزش

فراخوان شناسایی طرح‌ها و استارت‌آپ‌ها در حوزه آموزش

در دنیای امروز، استارت‌آپ‌ها و کسب‌و‌کارهای نوپای بسیاری با هدف ارائه خدمات و محصولات نوآورانه به مشتریان ایجاد می‌شوند  اما با توجه به چالش‌های متعدد مسیر کسب و کار، تنها تعداد اندکی آن‌ها شانس رشد و دریافت سهم قابل توجهی از بازار را دارند.

یکی از چالش‌های اصلی  صاحبان ایده‌های نوآورانه و کسب و کارهای نوپا، تامین سرمایه مورد نیاز برای ایجاد و رشد کسب و کار است.

در این میان نهادهایی مانند شتابدهنده‌ها، صندوق‌های سرمایه گذاری، مراکز رشد و نهادهای دولتی با سرمایه‌گذاری و تامین نقدینگی مورد نیاز برای استارتاپ‌ها، زمینه رشد کسب و کارها و توسعه نوآوری در کشور را فراهم می‌کنند.

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری نیز با هدف کاهش چالش سرمایه‌گذاری برای کسب و کارها، اقدام به برگزاری سلسله رویدادهایی با عنوان «دوشنبه‌های استارت‌آپی» با مشارکت صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی و سایر سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی می‌نماید.

مخاطبان این رویداد استارتاپ‌های مستقر در شتابدهنده‌ها و مراکز رشد، کارآفرینان و فناورانی هستند که موفق به ایجاد نمونه اولیه محصول خود (MVP) شده‌اند و نیاز به جذب سرمایه برای رشد کسب و کار خود دارند. در رویداد دوشنبه‌های استارتاپی حوزه آموزش از بین استارتاپ‌های متقاضی حضور در رویداد، تعدادی بر اساس داوری انتخاب شده و در یک فرآیند آموزشی کوتاه مدت برای ارائه به سرمایه گذار آماده می‌شوند.

در روز برگزاری رویداد، این استارتاپ‌ها، محصولات و خدمات خود را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهند و زمینه لازم برای جذب سرمایه مورد نیاز آنها فراهم می‌شود.

یکی از نقاط قوت این رویداد، طرح هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی است. در این برنامه، در صورتی که یکی از عاملان سرمایه‌گذاری صندوق، پس از ارزیابی و تایید طرح کسب‌وکار، تصمیم به سرمایه‌گذاری روی آن طرح بگیرد، صندوق نوآوری و شکوفایی تا سقف 80 درصد سرمایه جسورانه مورد نیاز آن استارتاپ یا طرح سرمایه‌پذیر را تامین می‌کند.

مهلت ارسال: چهارشنبه 31 00
شماره تماس: 66128068-021 ، 09366129101