برگزاری شصت و یکمین سمینار نخبگان بین‌المللی

برگزاری شصت و یکمین سمینار نخبگان بین‌المللی

دانشگاه خلیج‌فارس شصت و یکمین سمینار نخبگان بین‌المللی را با موضوع بررسی موتور رشد و توسعه اقتصادی ایران در آینده برگزار می‌کند.

این سمینار به بررسی و مرور زمینه‌های رشد اقتصادی ایران در یک‌صد سال گذشته می‌پردازد و در دوره‌های مختلف، موتور محرکه رشد اقتصادی ایران را بررسی می‌کند.

در این بررسی به دوران اولیه صنعتی شدن، دوران رشد صنعت و بالاخره به دوران رشد اقتصاد دانش‌بنیان توجه خواهد شد و به بررسی اقتصاد نوآوری به‌عنوان موتور رشد آینده اقتصادی ایران خواهند پرداخت.

اقتصاد نوآوری یک تئوری اقتصادی در حال رشد است که بر کارآفرینی و نوآوری تأکید دارد. اقتصاد نوآوری بر این اصل اساسی استوار است که هدف اصلی سیاسی اقتصادی باید تحریک بهره‌وری بیشتر از طریق نوآوری بیشتر باشد.

اقتصاد نوآوری معتقد است آنچه رشد اقتصادی در اقتصاد دانش‌بنیان امروز را تحریک می‌کند انباشت سرمایه نیست بلکه ظرفیت نوآورانه تحریک‌شده به‌وسیله دانش مناسب و اثرات جانبی فناورانه است.

از طرف دیگر انقلاب صنعتی چهارم با توسعه فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی و علم داده‌ها و ترکیب دنیای فیزیکی، دیجیتالی و بیولوژیکی زمینه مناسب برای توسعه بر مبنای اقتصاد نوآوری را فراهم کرده است.

در ادامه، به بررسی نیازهای لازم برای توسعه اقتصاد و نوآوری توجه شده و توجه خواهد شد که توسعه منابع انسانی محور اصلی آن است و برنامه‌های لازم برای توسعه بررسی قرار خواهد داد.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق لینک زیر در این سمینار شرکت کنند.

معرفی سخنران

دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه صنعتی شریف

یحیی تابش بیش از ۳۰ سال در دانشگاه صنعتی شریف به‌عنوان عضو هیأت‌علمی، رئیس دانشکده علوم ریاضی و رئیس مرکز فناوری اطلاعات فعالیت داشته است و در حال حاضر به‌عنوان استاد مدعو در دانشگاه استنفورد و دانشگاه برکلی به فعالیت پژوهشی در زمینه روش‌های حل مسئله و یادگیری هوشمند مشغول است.
جایزه بین‌المللی اردوش در سال ۲۰۱۰ برای فعالیت مؤثر در زمینه توسعه آموزش علوم ریاضی و حل مسئله به دکتر تابش اهداشده است.

زمان برگزاری: ساعت 17:00 تا 18:30، سه‌شنبه 31 مرداد سال 99