برگزاری ششمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی ایران

برگزاری ششمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی ایران

شرکت مدیریت پروژه‌های نمایشگاهی ششمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی ایران را باهدف به نمایش گذاشتن آخرین دستاوردهای کشاورزی برگزار می‌کند.

دارد، به‌این‌ترتیب و با عنایت به گزارش‌های منتشره، سرانه هر ایرانی 2400 متر زمین کشاورزی برآورد شده که نصف میزان آن در کشورهای توسعه‌یافته است.

در بیان اهمیت این موضوع باید توجه داشته باشیم، با این‌که ایران در مناطق بیابانی و نیمه‌خشک قرار دارد و هنوز به سرانه کامل سهم زمین کشاورزی دست نیافته، درعین‌حال توانسته است از 66 محصول اصلی کشاورزی اعلام‌شده در دنیا که شامل 41 محصول زراعی و باغی مانند؛ گندم، جو، ذرت، حبوبات، سیب، موز و 25 محصول دامی ازجمله؛ گوشت گاو، گوسفند و ماهی می‌شود، در تولید تقریباً یک‌سوم از آن‌ها یعنی 15 محصول باغی و 7 محصول زراعی و بسیاری از دیگر محصولات غیر اصلی مقام اول تا دهم تولید و صادرات جهان را در اختیار داشته باشد و بیش از 44% از نیاز داخلی خود را به‌راحتی تأمین کند.

برخی از مهم‌ترین این محصولات عبارت‌اند از: زعفران، پسته، خاویار، زرشک، زیره، توت، انار، خرما، زردآلو، سیب، بادام، گردو، انواع سبزیجات، آجیل، انگور، نارنگی، پرتقال، عدس، شیر، عسل و برخی از دیگر اقلام، همچنین در برخی از محصولات مانند؛ غلات نیز رتبه 13 و در پرورش و صید و برداشت ماهی رتبه 35 جهانی و در تولید لبنیات سهم یک‌درصدی جهان را در اختیار داشته و به خودکفایی کامل رسیده است و به‌راحتی قادر است نیاز داخلی خود را تأمین کند.

همچنین ایران در تولید علم کشاورزی نیز از جایگاه بسیار خوبی در سطح جهان و منطقه برخوردار است، به‌عنوان نمونه ایران در سال 1393 توانسته است، با تولید 1408 مقاله در رشته‌های مختلف کشاورزی، جایگاه اول در منطقه و کشورهای اسلامی و مقام چهاردهم جهان را به خود اختصاص دهد.

زمان برگزاری: یک‌شنبه 14 آذر تا چهارشنبه 17 آذر 00
محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تهران
شماره تماس: 02188370450