برگزاری دوره تربیت کارشناس تحلیل حرفه‌ای

برگزاری دوره تربیت کارشناس تحلیل حرفه‌ای و امکان‌سنجی طرح کسب‌وکار

مرکز آموزش بازرگانی دوره تربیت کارشناس تحلیل حرفه‌ای و امکان‌سنجی طرح کسب‌وکار را برگزار می‌کند.

ارزیابی مالی و اقتصادی پروژه از مهم‌ترین رکن‌های تصمیم‌گیری در مورد مطلوبیت و یا عدم مطلوبیت انجام آن و یا معیاری برای مقایسه دو یا چند پروژه با یکدیگر است.

فرمول‌ها و روش‌های رایج در اقتصاد مهندسی ازجمله روش‌های ریاضی و آماری برای ساده کردن مقایسه اقتصادی پروژه‌ها به‌کاربرده می‌شود که مدیران از آن در تصمیم‌گیری به‌منظور انتخاب پروژه‌های مناسب استفاده می‌کنند.

هدف نهایی اجرای طرح‌های کسب‌وکار، ایجاد درآمد حاصل از فروش و کسب سود است که برای اطلاع از آن لازم است که معیار سنجش و شاخص مناسبی در نظر گرفته شود.

دیتا‌های لازم برای محاسبه شاخص‌های مالی و اقتصادی، هزینه‌های سرمایه‌گذاری و هزینه‌های تولید می‌باشند که در قسمت مطالعات فنی گزارش پیش‌بینی ارائه می‌شوند.

در این راستا نرم‌افزارهای مختلفی نیز در سراسر جهان توسعه داده‌شده است و مورداستفاده کارشناسان شرکت‌های مختلف ازجمله شرکت‌های سرمایه‌گذاری و مشاوران اقتصادی و مالی قرار می‌گیرد.

لذا لزوم آشنایی کارشناسان و تصمیم گیران شرکت‌های مختلف با تکنیک‌های ارزیابی و انتخاب پروژه‌ها و نرم‌افزار مربوطه ازجمله نرم‌افزار کامفار امری ضروری است.

بنابراین هدف از ارائه این کارگاه آموزشی، آشنایی هم‌زمان شرکت‌کنندگان با مفاهیم اقتصاد مهندسی در ارتباط با ارزیابی اقتصادی پروژه‌ها و تسلط بر نرم‌افزار کامفار و همچنین تحلیل پروژه‌ها با استفاده از ابزارهای مالی موجود در اکسل است.

سرفصل‌ها

  • معرفی دوره توسط پنل مدرسین، راه‌اندازی و تحلیل حرفه‌ای کسب‌وکار و طراحی مدل کسب‌وکار Business Model1
  • اقتصاد مهندسی با نرم‌افزار اکسل، مطالعات فنی، مطالعات بازار و نرم‌افزار کامفار و مشاوره به شرکت‌کنندگان
  • طرح توجیهی با اکسل، اصول نگارش طرح توجیهی و دفاع پروژه پایانی
  • تحلیل ریسک، کمتاسیا، پروژه کامفار و رفع اشکال و جمع‌بندی

زمان برگزاری: ساعت 16:00 تا 20:00 – پنج‌شنبه 18 و جمعه 19 دی 99
محل برگزاری: وبینار – غیرحضوری
شماره تماس: 09024915600