سلسله سخنرانی‌های مسئله ترویج علم در ایران

سلسله سخنرانی‌های مسئله ترویج علم در ایران

موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران با هم‎فکری و همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، قصد دارد با برگزاری سلسله سخنرانی‌‎هایی مسئله ترویج علم در ایران را از ابعاد گوناگونی مورد نقد معرفت‌شناسانه صاحب‎نظران قرار دهد و با گردآوری و انتشار نظام‌مند اندیشه‎‌های عرضه‌شده در این سخنرانی‎‌های هدفمند، ضمن ایجاد گفتمانی جریان‌ساز، زیرساخت نظری لازم برای تهیه نسخه‌‎ای مناسب، کارآمد و متناسب با نیازها و علاقه‎مندی‎‌‌های شهروندان ایرانی به علم و در یک‌ کلام نسخه‎ای بومی، برای ترویج علم در کشور فراهم کند و با تلاش برای ایجاد زبان و درکی مشترک میان ترویج‌کنندگان علم، بستری مناسب برای هم‎سویی و مهم‎تر از آن هم‎افزایی تلاش‌های آنان در برنامه‎ریزی‌‎ها و اقدامات مشترک فراهم آورد.

اولین سخنرانی از این سلسله سخنرانی‌ها، با عنوان «چگونه به ترویج علم در ایران نگاه کنیم؟» با سخنرانی دکتر نعمت اله فاضلی و دومین سخنرانی با عنوان «تاملی در تاثیر اجتماعی علم» با سخنرانی دکتر مقصود فراستخواه برگزار خواهد شد.

 این سلسله سخنرانی‌‎ها جایی برای طرح تجربه‌‎های ناب بومی در زمینه چگونگی ایجاد ارتباطی موثر و پایدار میان حوزه‌‎های گوناگون دانش و جامعه نیز است. هر جلسه شامل ۹۰ دقیقه سخنرانی و ۶۰ دقیقه پرسش و پاسخ است که همگی به‌صورت شنیداری ضبط و فایل آن از طریق وبگاه و کانالی ویژه دریکی از شبکه‌‎های پیام‌‎رسان در اختیار همه علاقه‎مندان در سراسر کشور قرار خواهد گرفت. شرکت و حضور همه علاقه‌مندان در سخنرانی‌‎ها آزاد است و برای شرکت در نخستین سخنرانی ارسال نام، نام خانوادگی و معرفی زمینه فعالیت‎‌ها به آدرس پست الکترونیکی زیر الزامی است.

پست الکترونیکی: popsci{at}email{dot}com
زمان برگزاری: اولین سخنرانی، روز چهارشنبه 27 شهریور‌ماه 98، دومین سخنرانی 24 مهرماه 98 به‌صورت ماهانه در آخرین عصر چهارشنبه هرماه، ساعت 16
محل برگزاری: تهران، خیابان سی تیر، موزه علوم و فناوری، سالن اجتماعات
شماره تماس: 66724694-021