بهره‌برداری از سامانه نجم

بهره‌برداری از سامانه نجم، سازوکار مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بهره‌گیری از جمع سپاری

سامانه نجم ابزار و سازوکار مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بهره‌گیری از جمع‌سپاری در مأموریت‌های خویش است که مرکز مطالعات و بررسی‌های راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با استفاده از ظرفیت‌های داخلی آن را اجرایی کرده است.

این سامانه فرآیندهای لازم برای مشارکت را در خود جای‌داده است و با ارائه دسترسی به اندیشکده‌ها و صاحب‌نظران، برخی موضوعات روز مأموریتی مجمع را در قالب موضوعات جمع سپاری با آن‌ها در میان می‌گذارد، اسناد و اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار می‌دهد و با طرح سؤالات کلی، زمینه را برای اخذ نظرات آنان فراهم می‌کند.

سامانه نجم، بستری برای مشارکت عموم مردم و نخبگان در موضوعات علمی مرتبط با مجمع تشخیص مصلحت نظام یعنی سیاست‌پژوهی و تدوین سیاست‌های کلی، معضل پژوهی، مصلحت پژوهی و حتی نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام است.

فرآیندهای مشارکت در جمع‌سپاری‌های نجم با توجه به انواع مأموریت‌ها متنوع هستند. فرآیند عمومی نجم برای جمع‌سپاری‌های مرتبط با تدوین و ارزیابی سیاست‌های کلی در بخش معرفی فرایند، معرفی‌شده است.

بهره‌برداری از سامانه نجم، مؤید و زمینه‌ساز ارتقای کیفیت تصمیم‌گیری‌ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام با رجوع به نظرات نخبگان و مردم باشد.

امتیازها

  • دریافت حکم مشاور افتخاری برای همکاری با کمیسیون‌ها و اعضای مجمع
  • اولویت در دریافت پروژه‌های مطالعاتی مجمع
  • حضور در کمیسیون‌های مرتبط مجمع
  • ارائه گواهی مشارکت