برگزاری کارگاه مدیریت ریسک فرآیند در شرکت مواد مهندسی مکرر توسط شرکت آوینا

شرکت آوینا؛ برگزاری کارگاه مدیریت ریسک فرآیند در شرکت مواد مهندسی مکرر (مدیران صف)

با توجه به اهمیت مدیریت ریسک در کارخانه‌های تولیدی کوچک و بزرگ، استاندارد ایزو 9001 نسخه 2015 نیز به این مسئله نگاه اکید داشته و تفکر مبتنی بر ریسک را موردتوجه قرار داده است.

ریسک یک مفهوم ساده نیست و تعاریف مختلفی از ریسک در اسناد سازمان بین‌المللی ISO منتشرشده است. یک تعریف ISO از ریسک، اثر عدم قطعیت بر روی نتیجه مورد انتظار است.

با توجه به اینکه ریسک ارتباط تنگاتنگی با خطاهای موجود در فرآیندهای یک کسب‌وکار دارد، بنابراین، مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار به مدیریت این ریسک‌ها منتهی می‌شود.

بر این اساس، آموزش هدفمند برای نهادینه‌سازی آموزه‌های کاربردی مرتبط با این موضوع از اهمیت و ضرورت‌بالایی برخوردار است. در این راستا، شرکت سرآمدان اندیشه آوینا با بهره‌مندی از مدرس و متخصص حوزه مدیریت فرآیند نسبت به برگزاری این کارگاه در شرکت مواد مهندسی مکرر اقدام کرده است.

هدف

  • آشنایی مدیران صف و ستاد شرکت با مفاهیم ریسک فرآیند، معرفی برخی مفاهیم و مروری بر روش‌های مدیریت مبتنی بر فرآیندها، مفهوم ریسک و مراحل مدیریت ریسک شامل شناخت، تحلیل و سنجش با تمرکز بر فرآیندهای کسب‌وکار است.

کارخانه شرکت مواد مهندسی مکرر با وسعت ۱۱۰۰۰ مترمربع در شهرک صنعتی لیا (قزوین) احداث و با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات دیجیتال و همچنین آزمایشگاه کنترل کیفی مواد اولیه و محصول و با برخورداری از کادر مجرب، بر اساس استانداردهای بین‌المللی (ASTM) بیش از ۲۰۰ نوع محصول را تولید و در بسته‌‌بندی‌های متنوع عرضه می‌کند.

تولید و عرضه بیش از ۲۰۰ نوع محصول، تأمین نیاز بیش از ۱۰۰۰ واحد صنعتی در کشور و صادرات محصولات شیمیایی و پلیمری به بیش از ۱۷ کشور جهان، شاهدی بر همت و ابتکار مدیران و مشارکت متخصصین و کارکنان این مجموعه است که در حوزه اپوکسی، پلی یورتان، کامپوزیت و غیره مشغول به تولید و فعالیت هستند.
99/04/29