بازدید معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری از طرح دانش‌بنیان نهال گستر رویان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، سورنا ستاری از شرکت دانش‌بنیان مستقر در شهرستان آبیک در حوزه کشت بافت گیاهی و تولید نشا مکانیزه دیدن کرد.
استاندار قزوین، هدایت اله جمالی پور در این بازدید گفت: تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان استان در دستور کار قرار دارد و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است.
هدایت‌اله جمالی‌پور در ادامه گفت: در این راستا ۴۰ هکتار زمین برای پردیس علم و فناوری استان با رویکرد تقویت ظرفیت توسعه استان لحاظ شده است.
وی افزود: استان در حوزه کشاورزی، نساجی، شوینده‌ها و غیره ظرفیت زیادی دارد و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان نیز در این بازدید گفت: اولین شرکت دانش‌بنیان بخش کشاورزی هستیم و برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای ادامه کارداریم.
امین یداللهی در ادامه گفت: شرکت نهال گستر رویان در ارائه خدمات کشاورزی مدرن و علمی، محصولات و خدمات مختلفی را توسعه داده که بیشتر آن‌ها برای نخستین بار در ایران انجام‌ شده است.
وی افزود: هم‌اکنون این شرکت ظرفیت تولید یک‌میلیون نهال انگورهای اصلاح‌شده را در سال دارد و برای راه‌اندازی فاز جدید مجموعه اقدام کرده است.
ساعت 13:30، 99/04/17