فراخوان درمان اختلالات بویایی ناشی از کرونا

فراخوان کارآزمایی بالینی محصول اولفکترین به منظور درمان اختلالات بویایی ناشی از کرونا

فراخوان کارآزمایی بالینی محصول اولفکترین به منظوردرمان اختلالات بویایی ناشی از کرونا با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش‌بنیان منتشر می‌شود.

یکی از مهترین عوارض مبتلا به بیماری کووید-19 اختلالات بویایی است و در حال حاضر روشی استاندارد و قطعی برای درمان این اختلالات در هیچ کشوری گزارش نشده است.

تمرین بویایی یک روش جدید توانبخشی حس بویایی است که در آن نورون‌های گیرنده بویایی انسان با قرارگیری در معرض مواد موثره خاص به تدریج ترمیم و بازسازی می‌شوند. در این روش بیمار در یک بازه 90 روزه، هر روز و روزی دو مرتبه در معرض 4 نوع ماده موثره متفاوت قرار می‌گیرد.

شرکت متقاضی این نیاز تحقیقاتی در حال توسعه محصول جدیدی جهت درمان اختلالات بویایی بر مبنای روش تمرین بویایی است و برای تکمیل توسعه این محصول، به انجام کارآزمایی بالینی این محصول و تعیین میزان اثربخشی آن در روند بهبود بیماران دچار اختلال بویایی ناشی از کووید-19 نیازمند است.

انتظار می‌رود، تیم مجری این پروژه تحقیقاتی با طراحی روش استاندارد کارآزمایی بالینی این محصول، میزان اثربخشی آن را بر روی بیماران مبتلا به اختلالات بویایی ناشی از کووید-19 مشخص کند.

پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.

مهلت ارسال: دوشنبه 28 تیر 00

شماره تماس: ۸۸۳۹۸۵۴۳-021