تقویم آموزشی پاییز آکادمی کانون پتنت ایران

تقویم آموزشی پاییز آکادمی کانون پتنت ایران

آکادمی کانون پتنت ایران باهدف ارتقای توان علمی و فنی شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور تقویم آموزشی پاییز را ارائه کرده است.

آکادمی کانون پتنت ایران، در پاییز سال جاری، هشت مورد از پرمخاطب‌ترین رویدادهای خود را در قالب سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری برگزار می‌کند.

رویدادهای پاییزه آکادمی، با دوره «آشنایی با مالکیت فکری» به‌عنوان پیش‌نیازی برای سایر دوره‌ها آغازشده و با دوره‌های تخصصی‌تر در خصوص ثبت اختراع ادامه می‌یابد.

وبینار «پتنت ابزاری برای حفاظت از فناوری‌های نوآورانه»، دومین رویداد سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری بوده که به دنبال شفاف‌سازی اهمیت ثبت اختراع و لزوم ثبت دستاوردهای فنی فناوران، نوآوران، دانشگاهیان و شرکت‌ها است.

در گام بعدی و پس از پی بردن به اهمیت ثبت این دارایی‌های ارزشمند، نیاز است تا با الزامات ثبت اختراع آشنا شویم، چیزی که در سومین وبینار آکادمی، با عنوان «بررسی شرایط ثبت اختراع با تأکید بر گام ابتکاری» به آن پرداخته می‌شود.

«آشنایی با آناتومی پتنت»، دیگر رویداد این فصل بوده که هم برای مخترعینی که به دنبال ثبت اختراعات خود می‌باشند و هم برای فناورانی که به دنبال مطالعه اسناد ثبت اختراع دیگران هستند، اهمیت بسیاری داشته و آن‌ها را با بخش‌های مختلف یک پتنت و دسترسی به اطلاعات بااهمیت موجود در آن‌‌ها آشنا می‌کند.

البته در راستای دسترسی گسترده به اسناد ثبت اختراع، دو وبینار نیز با عناوین «جستجوی پتنت» و «آشنایی با پایگاه اطلاعاتی LENS» نیز تدارک دیده‌شده که اهمیت جستجو در میان اسناد ثبت اختراع، راه‌های دسترسی به این اسناد و فوت‌وفن جستجو دریکی از پایگاه‌های معتبر را به مخاطبین ارائه می‌کند.

علاوه بر موارد یادشده، دو وبینار ترویجی نیز در میان رویدادهای برنامه‌ریزی‌شده وجود داشته که به «معرفی کانون پتنت ایران و خدمات آن» و همچنین «نحوه ثبت درخواست در پرتال کانون» می‌پردازد. در جدول زیر، لیست رویدادهای پاییزه آکادمی ارائه‌شده است.