برگزاری وبینار اشتباهات رایج شرکت‌های حوزه برق
برگزاری وبینار اشتباهات رایج شرکت‌های فناور حوزه برق و انرژی در مواجه با اختراعات و سایر دارایی‌های فکری

مرکز توسعه فناوری صنعت برق و انرژی پژوهشگاه نیرو وبینار اشتباهات رایج شرکت‌های فناور حوزه برق و انرژی در مواجه با اختراعات و سایر دارایی‌های فکری را برگزار می‌کند.

امروزه در اقتصاد‌های دانش‌بنیان، خلق ثروت مبتنی بر دانش و اطلاعات است و نتیجه‌گیری از آن نقش کلیدی منابع نامشهود در این دروه است. اما شناخت منابع نامشهود و تبدیل آن به ثروت نیازمند اشراف درست به مدیریت و حقوق مالکیت فکری است.

مالکیت‌های فکری ارزش بی نظیری به ثروت و ارزش خالص شرکت‌های نوپا اضافه کرده و شاخص مهم پتانسیل درآمد شرکت‌ها و چشم اندازهای رقابتی آن هستند.

اما برخورد غلط و غیر دقیق با این دارایی‌ها و عملکرد از روی دانش نادرست موجب هدر رفت و حتی از بین رفتن مالکیت و انحصار آنان بوده و همین مزیت رقابتی با رقبا بالعکس به دانش آنان اضافه خواهد کرد.

در این وبینار، با بررسی اشتباهات رایج در عملکرد ثبت، حفظ، ارزش‌گذاری و فروش دارایی‌های فکری از جمله ایده‌ها، اختراعات، الگوریتم‌ها، علائم تجاری، کپی رایت و… به برخورد درست با راهکارهای موجود ملی و بین‌المللی با این دارایی‌ها در نمونه‌های صنعت برق و انرژی پرداخته می‌شود.

سخنران

  • پویان پیردیر، فعال و دانش آموخته حوزه مالکیت فکری و انتقال فناوری از سازمان جهانی مالکیت فکری WIPO

این وبینار یک‌ساعته بر بستر Adobe Connect برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای شرکت باید نرم‌افزار مذکور را نصب کرده و با ذکر نام و نام خانوادگی از طریق لینک زیر وارد شوند.

زمان برگزاری: ساعت 14:00 تا 15:00 – دوشنبه 8 دی 99
محل برگزاری: Adobe Connect