برگزاری سلسله وبینارهای آموزشی

برگزاری سلسله وبینارهای آموزشی مالکیت فکری حوزه کشاورزی

صندوق نوآوری و شکوفایی اولین دوره‌ی جوانه را به صورت سلسله وبینارهای آموزشی مالکیت فکری حوزه کشاورزی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و پارک علم و فناوری البرز برگزار می‌کند.

امروزه با توجه به نقش کشاورزی در توسعه اقتصادی، و مطرح نبودن تحریم‌ها در این حوزه و امکان توسعه صادرات و واردات، مبحث مالکیت فکری در حوزه کشاورزی، بیش از پیش اهمیت می‌یابد.

جوانه در قالب 10 جلسه وبیناری 4 ساعته طراحی شد، که شامل مقدمه‌ای بر مالکیت فکری و اهمیت آن در توسعه و تجاری‌سازی فناوری، پتنت؛ انواع، اجزا، شرایط احراز و درخواست ثبت پتنت؛ معاهدات و مقررات بین‌المللی پتنت و فرایند ثبت و نگهداری پتنت در کشورهای مختلف (آمریکا، اروپا، آسیا و ایران)؛ جست‌وجوی پتنت و آشنایی با ابزارهای آن و استفاده از اطلاعات آن به عنوان یکی از منابع مهم دستیابی به اطلاعات فنی، تجاری و حقوقی و نشان جغرافیایی، مقررات استفاده از نشان، لوگو، برند و برندینگ محصولات کشاورزی است.

همچنین معرفی خدمت مالکیت فکری صندوق نوآوری و شکوفایی؛ رموز موفقیت شرکت‌های کشاورزی تجاری در بازار بین‌الملل؛ آشنایی با انواع قراردادهای انتقال فناوری، قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌های مربوط به انتقال فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی؛ مقررات ملی و بین‌المللی ثبت ارقام گیاهی و حقوق به‌نژادی؛ حقوق مالکیت فکری در حوزه زیست فناوری؛ آیین دادرسی دعاوی نقض حقوق مالکیت فکری و تجاری‌سازی در محصولات کشاورزی از دیگر مباحثی است که در این 10 جلسه ارائه شد.

شرکت در این دوره‌ها پس از ثبت‌نام رایگان است و اخذ گواهینامه منوط به حضور در حداقل ۹ دوره آموزشی است. شرکت‌های دانش‌بنیان باید از طریق سامانه غزال برای حضور در هر یک از دوره‌ها ثبت‌نام کنندزمان برگزاری: یک‌شنبه‌ها