برگزاری نشست تجاری فناوری ایران در ارمنستان

برگزاری نشست تجاری فناوری ایران در ارمنستان

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فرصتی را فراهم کرده تا شرکت‌های دانش‌بنیان‌ فعال در حوزه‌های مختلف فناورانه به ارمنستان سفر و در نشست‌های تجاری و فناورانه با شرکت‌های ارمنی در ایروان مذاکره کنند، این نشست‌ها در شکل‌گیری فضای کار اشتراکی میان شرکت‌های ایرانی و ارمنی نقش موثری دارند.

بازدید از نمایشگاه دائمی محصولات دانش‌بنیان که به همت کارگزاری مرکز صادرات ایران در ارمنستان راه‌اندازی شده است و بازدید از پارک‌های علم و فناوری این کشور ازجمله برنامه‌های این سفر ۴ روزه است، همچنین شرکت‌های ایرانی از مراکز تخصصی و شرکت‌های تولیدی این کشور هم دیدن می‌کنند.

اوراسیا بازار مهمی برای محصولات ایرانی به‌خصوص محصولات دانش‌بنیان و فناورانه به شمار می‌رود مناسبات مشترک سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین ایران و ارمنستان در دوران پساجنگ، فرصتی برای توسعه صادرات به ارمنستان به‌عنوان دروازه‌ای برای ورود به بازار اوراسیا فراهم آورده است.

طی مطالعات انجام‌شده، بازار ارمنستان دارای ظرفیت بالایی برای پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و خلاق است و تبادلات تجاری با این کشور می‌تواند نقشی تأثیرگذار در توسعه روابط دوجانبه داشته باشد.

زمان برگزاری: سه‌شنبه 21 بهمن تا جمعه 24 بهمن 99
محل برگزاری: ارمنستان
شماره تماس: 63103313-021